
€2,469.37
| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Beroerte | 4.000in |
| Staaf Tijdschrift | 2.100in |
| Tijdschrift | 2.559in |
| Type materiaal | Billet 4340 Steel |
| Merk | Dart Machinery |
| Bob Weight | 1780g |
| Center Counter Weighted | Yes |
| Crankshaft Flange Type | 6 Bolt |
| Crankshaft Snout Style | Standard |
| Engine Family | LS |
| Motortype | LS1 |
| Flange Type | 6 Bolt |
| Lightened | No |
| Main Bearings Included | No |
| Main Journal Diameter | 2.559in |
| Make | Chevrolet |
| Rear Main Seal | 1-Piece |
| Rear Main Seal Type | 1-Piece |
| Reluctor Ring Included | No |
| Rod Bearings Included | No |
| Rod Journal Diameter | 2.100in |
| Woodruff Key Included | No |