| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Boring - Werkelijk | 69.00mm |
| Boring - Overmaat | 2.00mm |
| Boring - Standaard | 67.00mm |
| Compressieverhouding - werkelijk | 12.9:1 |
| Land van herkomst | USA |
| Rok Coating | Armorglide Coating |
| Merk | Wiseco |
| GTIN | 00193564143464 |
| Compressieverhouding - Over voorraad | +0.9 |
| Total Height | 40.00mm |
| Diameter zuigerpengat | 16.00mm |
| Compressie Hoogte | 14.30mm |
| Boss Space In | 19.10mm |
| Type zuigerkop | Flat with raised top |
| Remark | Bore and replate required for all oversize bores ! |
| OEM-referentienummer | 13101-MEE-D10 |
| Piston Ring Part # | W2717XA |
| Piston Pin Part # | WS686 |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Type gebouw | Build on Demand |
| Afbeelding Info | These images are representative |