| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Boring - Standaard | 3.750in |
| Boring - Werkelijk | 4.000in |
| Boring - Overmaat | 0.250in |
| Compressieverhouding - werkelijk | 10.5:1 |
| Compressieverhouding - Over voorraad | +2.0 |
| Diameter zuigerpengat | 23.55mm |
| Type zuigerkop | Flat with raised top |
| Rok Coating | ArmorPlating & ArmorFit Coating |
| Remark | 88 to 100 cui conversion ! |
| Remark 2 | Crankcase Machining & Cylinder required ! |
| Land van herkomst | USA |
| GTIN | 00193564128003 |
| Piston Ring Part # | W4000GFX |
| Piston Pin Part # | WS594 |
| Circlip Part # | WW5752 |
| Type gebouw | Build on Demand |
| Merk | Wiseco |