| Gewicht | 250-280 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051045932 |
| Merk | Dart Machinery |
| Afbeelding Info | These images are representative |
| Boring - Werkelijk | 4.500in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.842in |
| Camshaft Location | Standard |
| Dekhoogte - Std | 9.800in |
| Motortype | Big Block |
| Freeze Plug Type | Press Fit |
| Main Bearing Type | Standard |
| Main Cap Type | Ductile |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | 220 BHN Cast Iron |
| Rear Main Seal | 2-Piece |
| Rear Main Seal Type | 2-Piece |
| Serie | Big M Sportsman |