| Gewicht | 197-205 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051045260 |
| Merk | Dart Machinery |
| Afbeelding Info | These images are representative |
| Hoogte verpakking | 340,00mm |
| Lengte verpakking | 580,00mm |
| Gewicht verpakking | 90500.00g |
| Verpakking Breedte | 470,00mm |
| Boring - Werkelijk | 4.125in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.842in |
| Camshaft Location | Standard |
| Dekhoogte - Std | 9.025in |
| Motortype | Small Block |
| Freeze Plug Type | Press Fit |
| Main Bearing Type | Chevrolet 400 |
| Main Cap Type | Steel |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | 220 BHN Cast Iron |
| Rear Main Seal | 2-Piece |
| Rear Main Seal Type | 2-Piece |
| Serie | Little M2 |