| Gewicht | 170-178 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051003819 |
| Merk | Dart Machinery |
| Afbeelding Info | These images are representative |
| Boring - Werkelijk | 4.125in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.904in |
| Camshaft Location | Standard |
| Dekhoogte - Std | 9.025in |
| Motortype | Small Block |
| Freeze Plug Type | Press Fit |
| Main Bearing Type | Chevrolet 350 |
| Main Cap Type | Steel |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | Class 30 Grey Iron |
| Rear Main Seal | 2-Piece |
| Rear Main Seal Type | 2-Piece |
| Serie | SHP Pro |