| Gewicht | 105 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051019230 |
| Merk | Dart Machinery |
| Afbeelding Info | These images are representative |
| Boring - Werkelijk | 4.000in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.842in |
| Camshaft Location | Raised 0.391in |
| Dekhoogte - Std | 9.325in |
| Motortype | Small Block |
| Freeze Plug Type | Screw-In |
| Main Bearing Type | Chevrolet 400 |
| Main Cap Type | Steel |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Rear Main Seal | 2-Piece |
| Rear Main Seal Type | 2-Piece |
| Serie | Race Series |