
€1,386.43
| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Merk | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051003949 |
| Chamber Volume | 64.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Motortype | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 180.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.020in |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Max. lift | 0.510in |
| Plug Type | Straight Plug |
| Port Volume | 180.00cc |
| Serie | Pro1 |
| Type veer | Single |
| Valve Angle | 23deg |
| Valve Spring Diameter | 1.250in |