| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Merk | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051006803 |
| Afbeelding Info | These images are actual |
| Chamber Volume | 58.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Motortype | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 170.00cc |
| Intake Valve Diameter | 1.940in |
| Make | Ford |
| Type materiaal | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Plug Type | Angle Plug |
| Port Volume | 170.00cc |
| Serie | Pro1 |
| Type veer | Bare |
| Valve Angle | 20deg |