| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051006803 |
| Image Info | These images are actual |
| Chamber Volume | 58.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 170.00cc |
| Intake Valve Diameter | 1.940in |
| Make | Ford |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Plug Type | Angle Plug |
| Port Volume | 170.00cc |
| Series | Pro1 |
| Spring Type | Bare |
| Valve Angle | 20deg |