
€1,205.78
| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Merk | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051001570 |
| Chamber Volume | 67.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Motortype | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.500in |
| Intake Runner Volume | 165.00cc |
| Intake Valve Diameter | 1.940in |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | Class 30 Grey Iron |
| Max. lift | 0.510in |
| Plug Type | Straight Plug |
| Port Volume | 165.00cc |
| Serie | Iron Eagle S/S |
| Type veer | Single |
| Valve Angle | 23deg |
| Valve Spring Diameter | 1.250in |