
€1,205.78
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051001570 |
| Chamber Volume | 67.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.500in |
| Intake Runner Volume | 165.00cc |
| Intake Valve Diameter | 1.940in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | Class 30 Grey Iron |
| Max Lift | 0.510in |
| Plug Type | Straight Plug |
| Port Volume | 165.00cc |
| Series | Iron Eagle S/S |
| Spring Type | Single |
| Valve Angle | 23deg |
| Valve Spring Diameter | 1.250in |