| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Merk | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051007695 |
| Afbeelding Info | These images are actual |
| Chamber Volume | 42.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Motortype | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 296.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.150in |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Max. lift | 0.750in |
| Port Volume | 296.00cc |
| Serie | Race Series |
| Type veer | Double |
| Valve Angle | 12.5deg |
| Valve Spring Diameter | 1.550in |