| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Merk | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051012309 |
| Afbeelding Info | These images are actual |
| Chamber Volume | 121.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Motortype | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.850in |
| Intake Runner Volume | 365.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.350in |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Max. lift | 0.900in |
| Port Volume | 365.00cc |
| Serie | Pro1 |
| Type veer | Triple |
| Valve Angle | 24deg |
| Valve Spring Diameter | 1.650in |