| Gewicht | 3 kg |
|---|---|
| Merk | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051001525 |
| Afbeelding Info | These images are representative |
| Chamber Volume | 76.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Motortype | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.500in |
| Intake Runner Volume | 165.00cc |
| Intake Valve Diameter | 1.940in |
| Make | Chevrolet |
| Type materiaal | Class 30 Grey Iron |
| Plug Type | Straight Plug |
| Port Volume | 165.00cc |
| Serie | Iron Eagle S/S |
| Type veer | Bare |
| Valve Angle | 23deg |