| Poids | 3 kg |
|---|---|
| Marque | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051011951 |
| Informations sur l'image | These images are representative |
| Chamber Volume | 121.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Type de moteur | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.880in |
| Intake Runner Volume | 335.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.300in |
| Make | Chevrolet |
| Type de matériau | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Levée maximale | 0.900in |
| Port Volume | 335.00cc |
| Série | Pro1 |
| Type de ressort | Triple |
| Valve Angle | 24deg |
| Valve Spring Diameter | 1.650in |