| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051011951 |
| Image Info | These images are representative |
| Chamber Volume | 121.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.880in |
| Intake Runner Volume | 335.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.300in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Max Lift | 0.900in |
| Port Volume | 335.00cc |
| Series | Pro1 |
| Spring Type | Triple |
| Valve Angle | 24deg |
| Valve Spring Diameter | 1.650in |