| Poids | 115 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051019599 |
| Marque | Dart Machinery |
| Informations sur l'image | These images are representative |
| Alésage - réel | 4.000in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.824in |
| Camshaft Location | Raised 0.388in |
| Hauteur du pont - Std | 9.450in |
| Type de moteur | LS Gen III |
| Freeze Plug Type | Screw-In |
| Main Bearing Type | Chevrolet LS |
| Main Cap Type | Steel |
| Make | Chevrolet |
| Type de matériau | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Rear Main Seal | Stock |
| Rear Main Seal Type | Stock |
| Série | LS NEXT |