| Weight | 0.406 kg |
|---|---|
| Big-End Bore | 45.11mm |
| Big-End Width | 21.70mm |
| Length | 129.00mm |
| Piston Pin Diameter | 18.00mm |
| Series | Standard |
| Shape | I-Beam |
| Brand | ZRP |
| Remark | Cylinders may require machining for proper rod clearance (usually left side where the oil duct is) |