| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 2.707in |
| Bore - Oversize | .030in |
| Bore - Standard | 2.677in |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 3 |
| Treatment | Hard Coat Annodize |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564129901 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.52g |
| Package Width | 88,90mm |