| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 78.00mm |
| Bore - Oversize | 2.00mm |
| Bore - Standard | 76.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 12:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1109cc |
| Stroke | 58.00mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564142801 |
| Package Height | 105,41mm |
| Package Length | 105,41mm |
| Package Weight | 317.52g |
| Package Width | 105,41mm |