| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 93.00mm |
| Piston Size | 92.95mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Piston Pin Hole Diameter | 22.00mm |
| Piston Head Type | Flat |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| OEM Reference No | 2206357 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564445780 |
| Piston Ring Part # | W9300XX |
| Piston Pin Part # | WS747 |
| Circlip Part # | WCW22 |
| Package Height | 110,00mm |
| Package Length | 110,00mm |
| Package Weight | 570.00g |
| Package Width | 109,00mm |
| Brand | Wiseco |