| Weight | 0.386 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 90.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Compression Height | 32.18mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.18mm |
| Dome Volume | -16.7cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 9000XX |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564075857 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 342,90mm |
| Package Weight | 2358.68g |
| Package Width | 215,90mm |