| Bore - Actual | 81.50mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.25mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65-mm |
| Dome Volume | -2.5 FTcc |
| GTIN | 00193564448927 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 19.00mm |
| Ring Set Included | 8150XX |
| Brand | Wiseco |