| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.501in |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 3.501in |
| Country of Origin | USA |
| Cylinder Position | Starboard |
| Cylinders | 6 |
| Displacement | 2.5l |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564129444 |
| Package Height | 107,95mm |
| Package Length | 124,46mm |
| Package Weight | 362.87g |
| Package Width | 124,46mm |