| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 95.00mm |
| Piston Size | 94.96mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.75:1 |
| Total Height | 37.80mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00mm |
| Compression Height | 13.00mm |
| Boss Space In | 17.80 / 22.80mm |
| Piston Head Type | Flat with hollow top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| OEM Reference No | 797.30.007.000 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564462282 |
| Piston Ring Part # | W9500ZV |
| Piston Pin Part # | WS682C |
| Circlip Part # | WCW19 |
| Package Height | 107,95mm |
| Package Length | 124,46mm |
| Package Weight | 408.23g |
| Package Width | 124,46mm |
| Image Info | These images are actual |
| Brand | Wiseco |