| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 67.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Bore - Standard | 66.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564142979 |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00mm |
| Compression Height | 13.10mm |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13001-1546 |
| Piston Ring Part # | W2638XA |
| Piston Pin Part # | WS554 |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.52g |
| Package Width | 88,90mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |