| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 71.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.25:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1045cc |
| GTIN | 00193564156020 |
| Package Height | 128,00mm |
| Package Length | 486,00mm |
| Package Weight | 2112.00g |
| Package Width | 257,00mm |
| Stroke | 65.93mm |
| Brand | Wiseco |