| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 72.00mm |
| Bore - Oversize | 2.50mm |
| Bore - Standard | 69.50mm |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1075cc |
| GTIN | 00193564156068 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 126,00mm |
| Package Length | 489,00mm |
| Package Weight | 2190.00g |
| Package Width | 256,00mm |
| Stroke | 66.00mm |
| pa_type | 10.25:1 |
| Brand | Wiseco |