| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 66.50mm |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564125040 |
| Bore - Standard | 65.50mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.25:1 |
| Total Height | 52.30mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 15.00mm |
| Compression Height | 18.00mm |
| Boss Space In | 22.30mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-446-770 |
| Piston Ring Part # | W2618XC |
| Piston Pin Part # | WS522 |
| Circlip Part # | WCW15 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 272.16g |
| Package Width | 88,90mm |