| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 92.00mm |
| Bore - Oversize | 2.00mm |
| Bore - Standard | 90.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564125965 |
| Total Height | 53.10mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00mm |
| Compression Height | 15.00mm |
| Boss Space In | 24.70mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-HN0-A00 |
| Piston Ring Part # | W9200XX |
| Piston Pin Part # | WS660 |
| Circlip Part # | WCW19 |
| Package Height | 107,95mm |
| Package Length | 124,46mm |
| Package Weight | 181.44g |
| Package Width | 124,46mm |