| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 86.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.2:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564125576 |
| Piston Size | 85.95mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00mm |
| Compression Height | 15.30mm |
| Piston Head Type | Flat |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-HM7-000 |
| Piston Ring Part # | W3386XC |
| Piston Pin Part # | WS475 |
| Circlip Part # | WCW19 |
| Package Height | 105,41mm |
| Package Length | 105,41mm |
| Package Weight | 362.87g |
| Package Width | 105,41mm |
| Image Info | These images are representative |