| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 92.00mm |
| Piston Size | 91.92mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Compression Ratio - Over Stock | +0.5 |
| Piston Pin Hole Diameter | 22.00mm |
| Piston Head Type | Flat |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| OEM Reference No | 13101-HL6-A00 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564266583 |
| Piston Ring Part # | W9200XX |
| Piston Pin Part # | WS655 |
| Circlip Part # | WW5590 |
| Brand | Wiseco |