| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 82.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Bore - Standard | 81.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.25:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564125248 |
| Compression Ratio - Over Stock | +1.75 |
| Piston Pin Hole Diameter | 21.00mm |
| Compression Height | 16.30mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-HA5-010 |
| Piston Ring Part # | W3228XG |
| Piston Pin Part # | WS529 |
| Circlip Part # | WCW21 |
| Package Height | 107,95mm |
| Package Length | 124,46mm |
| Package Weight | 362.87g |
| Package Width | 124,46mm |