| Weight | 3 kg |
|---|---|
| GTIN | 00193564266545 |
| Brand | Wiseco |
| Bore - Standard | 91.00mm |
| Bore - Actual | 93.00mm |
| Bore - Oversize | 2.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.0:1 |
| Piston Pin Hole Diameter | 22.00mm |
| Piston Head Type | Flat with hollow top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| OEM Reference No | 420686094 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W9300XX |
| Piston Pin Part # | WS655 |
| Circlip Part # | WCW22 |
| Package Height | 107,95mm |
| Package Length | 124,46mm |
| Package Weight | 453.59g |
| Package Width | 124,46mm |