| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual (Alternate) | 114.30mm |
| Country of Origin | USA |
| Ring Kit - Oil Type | CUS |
| Ring Kit - Second Type | IPT |
| Ring Kit - Top Type | DMB |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564240521 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 53,00mm |
| Package Length | 268,00mm |
| Package Weight | 582.00g |
| Package Width | 139,00mm |