| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Piston Pin Diameter | 1.094in |
| Bore - Actual | 4.350in |
| Compression Height | 2.062in |
| Dome Volume | -6.00cc |
| Ring Set Recommended | JE-S100S8-4350-5 |
| Cylinder Head | 440 Wedge |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564244154 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |