
€281.65
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 81.00mm |
| Bore - Oversize | 2.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564019387 |
| Package Height | 170,00mm |
| Package Length | 171,00mm |
| Package Weight | 544.00g |
| Package Width | 161,00mm |
| Bore - Standard | 79.00mm |
| Compression Ratio - Over Stock | +0.5 |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-MAT-000 |
| Piston Ring Part # | JE-XG8100 |
| Piston Pin Part # | JE-748-2250-12-TSC |
| Circlip Part # | JE-748-050-MW |