| Weight | 0.29 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 86.00mm |
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Compression Height | 30.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Dome Volume | -21.9cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3386 |
| Stroke | 94.00mm |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564044983 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 129,00mm |
| Package Length | 738,00mm |
| Package Weight | 4018.00g |
| Package Width | 323,00mm |