| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 87mm |
| Bore - Oversize | 1mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Dome Volume | -4.5cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22mm |
| Ring Set Included | UX1006-3405 |
| Brand | JE |