
€2,093.71
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 92.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 27.40mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.28-mm |
| Dome Volume | 12.4cc |
| Package Height | 180,00mm |
| Package Length | 335,00mm |
| Package Weight | 5192.00g |
| Package Width | 330,00mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | JG1008-3642 |
| Brand | JE |