
€1,106.67
| Weight | 0.314 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 82.00mm |
| Bore - Oversize | STDmm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 33.20mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Dome Volume | -11.1cc |
| Package Height | 141,00mm |
| Package Length | 272,00mm |
| Package Weight | 2152.00g |
| Package Width | 152,00mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1201-3228 |
| Brand | JE |