
€1,090.59
| Weight | 0.198 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 72.00mm |
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Compression Height | 26.77mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Deck Clearance | 0.33-mm |
| Dome Volume | -19.5cc |
| Piston Pin Diameter | 18.00mm |
| Ring Set Included | XC7200 |
| Brand | JE |
| Build Type | Build to Stock |
| Package Height | 140,00mm |
| Package Length | 270,00mm |
| Package Weight | 1510.00g |
| Package Width | 150,00mm |