
€355.28
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 78.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 14.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| OEM Reference No | 13001-0856 |
| GTIN | 00193564563866 |
| Image Info | These images are representative |
| Brand | JE |
| Compression Ratio - Over Stock | +0.5 |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00mm |
| Compression Height | 12.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| Piston Ring Part # | JE-7800MC |
| Piston Pin Part # | JE-630-1500-14-9DC |
| Circlip Part # | JE-630-050-MW |