
€334.17
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | JE |
| Bore - Standard | 66.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Compression Ratio - Over Stock | +1.8 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Pin Hole Diameter | 14.00mm |
| Compression Height | 13.50mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-KSE-A70 |
| Piston Ring Part # | JE-JC3801-2598 |
| Piston Pin Part # | JE-551-1650-12-93C |
| Circlip Part # | JE-551-040-MW |