| Poids | 170-178 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051016475 |
| Marque | Dart Machinery |
| Informations sur l'image | These images are representative |
| Alésage - réel | 4.125in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.842in |
| Camshaft Location | Standard |
| Hauteur du pont - Std | 9.025in |
| Type de moteur | Small Block |
| Freeze Plug Type | Press Fit |
| Main Bearing Type | Chevrolet 350 |
| Main Cap Type | Ductile |
| Make | Chevrolet |
| Type de matériau | Class 30 Grey Iron |
| Rear Main Seal | 1-Piece |
| Rear Main Seal Type | 1-Piece |
| Série | SHP |