| Poids | 3 kg |
|---|---|
| Marque | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051003895 |
| Informations sur l'image | These images are actual |
| Chamber Volume | 64.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Type de moteur | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 180.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.020in |
| Make | Chevrolet |
| Type de matériau | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Levée maximale | 0.650in |
| Port Volume | 180.00cc |
| Série | Pro1 |
| Type de ressort | Double |
| Valve Angle | 23deg |
| Valve Spring Diameter | 1.437in |
| Plug Type | Angle Plug |