| Poids | 3 kg |
|---|---|
| Marque | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051012187 |
| Informations sur l'image | These images are actual |
| Chamber Volume | 97.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Type de moteur | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.800in |
| Intake Runner Volume | 440.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.400in |
| Make | Chevrolet |
| Type de matériau | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Levée maximale | 0.850in |
| Port Volume | 440.00cc |
| Série | Pro1 |
| Type de ressort | Double |
| Valve Angle | 20deg |
| Valve Spring Diameter | 1.625in |