| Poids | 85-109 kg |
|---|---|
| GTIN | 00807051017601 |
| Marque | Dart Machinery |
| Informations sur l'image | These images are representative |
| Alésage - réel | 4.000in |
| Camshaft Lifter Bore | 0.875in |
| Camshaft Location | Standard |
| Hauteur du pont - Std | 8.700in |
| Engine Family | Small Block |
| Type de moteur | 302 |
| Freeze Plug Type | Screw-In |
| Main Bearing Type | 302 |
| Main Cap Type | 4 Bolt Steel |
| Make | Ford |
| Type de matériau | Cast Aluminum |
| Rear Main Seal | Standard |
| Rear Main Seal Type | Standard |
| Série | Race Series |