
€1,080.80
| Weight | 0.253 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 77.00mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 29.11mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.09-mm |
| Dome Volume | -8.4cc |
| Piston Pin Diameter | 19.00mm |
| Ring Set Included | 7700XX |
| Brand | Wiseco |